Predposledný augustový víkend sme vstúpili takmer so všetkými tímami do ligových zápasov. V sobotu hrali v rovnakom čase dorastenci v Súľove aj mladší žiaci u nás na oratóriu. Zápas dorastencov komentuje brankár Matej Gavaler: „Do dvadsiatej minúty sme hrali výborný kombinačný futbal, ale položilo nás zranenie Ondreja Kováča – dostali sme dva rýchle góly. Snažili sme sa zase zkoncentrovať, ale padli nám ďalšie góly a tie nás priklincovali. Ku koncu sme sa zase vrátili do nášho tempa, ale super nás už pevne kontroval. Ale v zápase sme boli viackrát lepším tímom.“ Konečný výsledok bol 6:2 pre Súľovviac k zápasu nájdete tu.

Mladší žiaci otvorili sezónu u nás na ihrisku Saleziánskeho oratória (HP Saleziáni) za podpory viacerých rodičov. Hostili sme tím Rosiny „A“ a dali nám riadnu nakladačku. Náš súper bol naozaj lepším tímom i keď naši chalani sa snažili a viackrát sme ohrozili súperovu bránku ale nepodarilo sa nám využiť šance. Chlapci si zahrali do sýtosti. Budúci týždeň nás čaká výjazd do Rosiny, kde si pomeriame sily s „B“-čkom.  Viac o zápase si môžete pozrieť tu.

Najväčšiu radosť zažili dnes – v nedeľu – starší žiaci, ktorí vycestovali až do Kolárovíc. Náš súper začal iba s 9-imi hráčmi a až po 10 minútach bol doplnený 10-ty hráč. Mali sme teda výhodu o jedného hráča. Prejavilo sa to aj rýchlejšou únavou hráčov. Zo začiatku to nebolo celkom jednoduché, aj keď sa viac hralo na polovici súpera. Naši si vypracovali viaceré príležitosti, avšak nie všetky sme v celom zápase dobre zúžitkovali. Gólová metelica začala až na začiatku druhého polčasu, kde sme v priebehu 3 minút toľkokrát skórovali. Vedenia sme sa ujali v 6. minúte. Súper svojimi smrtiacimi kontrami do 23. minúty prebral vedenie na 1:2, avšak rýchlou odpoveďou – prakticky do minúty sme už vedenie nepostili z rúk. Vyhrali sme 8:2. Viac o zápase nájdete tu.