V sobotu 15. februára sa uskutočnil turnaj FutSal cup U 15, pod záštitou sestier saleziánok (Laury). Celkovo sa zúčastnilo turnaja 7 tímov. Náš tím prehral prvý zápas 5:0. Bolo to práve proti víťazovi celého turnaja – tímu z Námestova. V druhom zápase sme porazili 3:2 Banskú Bystricu. V treťom zápase, ktorý rozhodoval o postupe do finále, sme sa prehrali iba o jeden gól proti Dubnici nad Váhom 2:1. A posledný zápas, ktorým sme stále bojovali medajlovú pozíciu – teda o tretie miesto, sme znova prehrali len o jeden gól 3:2. Bolo to proti druhému tímu z Námestova, ale chalani hrali vynikajúco. Umiestnenie na 4. stupienku je jedno z najlepších turnajových miest pre starších žiakov zo saleziánskych turnajov.
Celková atmosféra turnaja bola veľmi saleziánska, teda pokojná a povzbudivá. Naši chalani prejavili bojovnosť a takisto spoluprácu. Napriek tomu, že vo futsale sa naši hráči necítia úplne doma, bolo vidieť veľký pokrok našich v tomto celkom odlišnom spôsobe hry.
Z tohto a predošlého turnaja v Bratislave som mal dojem, že výsledky nie celkom zodpovedajú kvalite nášho tímu. Je to najmä preto, že potrebujeme viac času na rozbeh.
Volodymyr Basarab